Czym wyrownac sufit w kuchni
Porady remontowe, opinie, naprawa, montaż i demontaż

Nowoczesne dodatki w modernistycznym stylu

 Nowoczesne dodatki w modernistycznym stylu

Prostota i funkcjonalność – tymi dwoma słowami można określić styl nowoczesny, minimalistyczny czy skandynawski. Modernistyczna aranżacja wnętrz staje się coraz modniejsza dzięki łatwości wykonania oraz efektywności korzystania z takiej przestrzeni. O nowoczesnych i futurystycznych dodatkach, które mają szansę przemienić wszystkie pomieszczenia, opowiada Petra – Łowczyni Stylu z Bonami.pl.


Tkaniny kochają meble

Tkaniny kochają meble

Tkanina obiciowa określa charakter mebla. A właśnie charakter to coś, czego szukają miłośnicy designu pragnący oryginalnych rozwiązań. W odpowiedzi na ich potrzeby, producenci mebli często dają sporą dowolność przy wyborze rodzaju tapicerki. Przyjrzyjmy się więc bliżej tej mnogości faktur, kolorów i typów materiałów…


Aluprof podwójnie doceniony przez Instytut Nowoczesnego Biznesu

Aluprof podwójnie doceniony przez Instytut Nowoczesnego Biznesu

Firma Aluprof, wiodący europejski dystrybutorów systemów aluminiowych dla budownictwa, została uhonorowana dwoma prestiżowymi wyróżnieniami: Gepardy Biznesu 2014 oraz Efektywna Firma 2014. Nagrody te przyznawane są przedsiębiorstwom na podstawie analizy wyników finansowych przeprowadzonych przez Instytut Nowoczesnego Biznesu.


Jesion z korkowym charakterem

Jesion z korkowym charakterem

Jesion jest w wielu mitach i legendach drzewem wyjątkowym, o niezwykłym pochodzeniu i szczególnych właściwościach. Jego charakterystyczna, ponadczasowa uroda może być teraz wspaniałym akcentem zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych aranżacji wnętrz. Wszystko to za sprawą nowego wzoru korkowych podłóg z linii Artcomfort marki Wicanders – Ferric Rustic Ash – wykonanego przy użyciu technologii RST.


Funkcjonowanie rynku deweloperskiego po zmianie wysokości wkładu własnego

Funkcjonowanie rynku deweloperskiego po zmianie wysokości wkładu własnego

Przypomnijmy – od stycznia 2015 roku obowiązują nowe zasady dotyczące wysokości wkładu własnego w przypadku kredytów hipotecznych. Do końca 2014 roku wynosił on 5% wartości nieruchomości. Od niespełna pół roku każdy, kto myśli o kredycie na zakup mieszkania, musi zgromadzić przynajmniej 10% jego wartości.


Letnie, lazurowe historie - meble Sits

Letnie, lazurowe historie -  meble Sits

Niebieski kolor niejedno ma imię. Morski, turkusowy, kobaltowy czy szafirowy – to tylko niektóre z odcieni tej zachwycającej barwy, która stała się inspiracją dla projektantów mebli marki SITS.


Dekarz potrzebny od zaraz

Dekarz potrzebny od zaraz

Doświadczenie, umiejętności komunikacyjne, certyfikaty i dyplomy – czego powinniśmy oczekiwać od dekarza, który będzie kładł nam dach?


Konkurenci wybrali Andrzeja Wiśniowskiego

Konkurenci wybrali Andrzeja Wiśniowskiego

Andrzej Wiśniowski został na VI Kongresie Stolarki Budowlanej wybrany „Osobowością Roku Branży Stolarki Budowlanej 2014”. To kolejne w ostatnich tygodniach branżowe wyróżnienie dla założyciela i właściciela firmy Wiśniowski.


Jakie firmy są najemcami biur

Jakie firmy są najemcami biur

W Warszawie powierzchni biurowych poszukuje inna grupa firm, niż w pozostałych aglomeracjach w kraju.


Budownictwo na miarę potrzeb – park badawczy Baumit rozpoczyna pomiary!

Budownictwo na miarę potrzeb  – park badawczy Baumit rozpoczyna pomiary!

Zrównoważone budownictwo od kilku lat jest na ustach wszystkich. Wiele mówi się o nim w aspekcie ochrony środowiska czy energooszczędności, poświęcając coraz więcej uwagi kwestii zdrowego mieszkania. I chociaż dostępne na rynku materiały budowlane przechodzą liczne testy, na podstawie których dopuszczane są do użytku, wciąż niewiele wiadomo na temat ich korzystnego wpływu na zdrowie i samopoczucie mieszkańców.Zobacz więcej tematów o remontach