Jak brzmi poprawny montaż?
Tematyka: Roto, Okna dachowe, Okna, Użytkowanie okien dachowych, Montaż okien dachowych

Pasy bezpieczeństwa, pudełko śniadaniowe i czajnik z wrzątkiem – wszystkie te przedmioty łączy dźwięk charakterystycznego kliknięcia, który informuje, że elementy zostały bezpiecznie połączone, szczelnie zamknięte lub są gotowe do użytku. Prosta i szybka informacja. Czy montaż okien może być równie łatwy?

Jak brzmi poprawny montaż?

Polscy i niemieccy inżynierowie projektując nową rodzinę okien dachowych Roto, dowiedli, że intuicyjny i bezawaryjny montaż jest możliwy. Produkowane wyłącznie w fabryce w Lubartowie na Lubelszczyźnie okna połaciowe RotoQ zostały skonstruowane tak, aby zminimalizować ryzyko usterek zarówno w trakcie ich instalacji, jak i podczas długoletniej eksploatacji.

Dlaczego „na klik”?

W przypadku okien RotoQ charakterystyczne kliknięcie jest akustycznym potwierdzeniem właściwego montażu. Gwarantem bezpieczeństwa w tym przypadku jest przede wszystkim przemyślana konstrukcja mechanizmu oraz solidność zastosowanych materiałów. Szczególnie montaż zewnętrznego oblachowania bez zastosowania wkrętów przekłada się na lepszą ochronę drewnianej ramy przed wilgocią oraz ograniczenie ryzyka pojawienia się korozji. Usunięcie wkrętów jest oczywiście znacznym ułatwieniem dla dekarza, niwelując jednoczenie ryzyko popełnienia błędu w czasie montażu.

All inclusive przez cały rok

Niemiecko-polski zespół projektantów odpowiedzialny za nową linię okien RotoQ zastosował innowacyjne technologie docieplania ramy okiennej, tak aby produkt dostarczany do klienta wprost z fabryki gwarantował od razu najlepsze na rynku paramenty izolacyjności cieplnej i akustycznej. O jakich rozwiązaniach mowa?

 Wysokie i solidne profile okienne. 11,5 cm w znaczącym stopniu poprawia osadzenie okna, szczelność montażu oraz parametry izolacyjne przegrody.

 Fabrycznie montowany termo-blok WD docieplający ramę okna oraz ciepła ramka. Efektywność energetyczna okna wzrasta do 9%, dzięki czemu okna RotoQ już w standardzie zapewniają współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uw = 1,2W/m2K.

 Regulowany zawias. Wygoda dopasowania pionowych i poziomych krawędzi okna w trakcie montażu, a także możliwość korekty w przypadku odkształceń powstałych w wyniku pracy więźby dachowej.

 Zestawy przyłączeniowe dopasowane do każdego dachu. Ochrona przed wiatrem, mrozem i wilgocią bez względu na to, czy okno montowane jest w nowym domu, czy też zastępuje starszy model.

 Absolutnie bezpieczne pakiety szybowe. Cztery rodzaje zespoleń dwu- i trzyszybowych gwarantują nie tylko ochronę przed stratami ciepła, ale także przed hałasem (2 lub 4 klasa izolacji akustycznej) oraz włamaniem za sprawą zastosowania szkła hartowanego i bezpiecznego klejonego.

 Drewno z ekologicznych upraw i wykończenie przyjazne zdrowiu. Produkt, jako jedyny na rynku, posiada certyfikat Sentinel House Institut, potwierdzający nieszkodliwość wykorzystanych w produkcji materiałów.

Mniej znaczy więcej

Okna z linii RotoQ cechuje nie tylko uproszczony montaż, ale i minimalistyczny, ergonomiczny i nowoczesny design. Za efektywnym wyglądem okien Roto stoi także drobiazgowy proces produkcji, wychwytujący najdrobniejszą wadę. Istotnym dodatkiem jest również funkcjonalna, górna klamka zaprojektowana przez Niemiecki Instytut Ergonomii i Designu, sprawiająca, że użytkowanie jest wygodne dla każdego domownika – mówi Paweł Hryniewicz, Product Manager Roto Okna Dachowe.

Więcej na www.roto.pl oraz profilu Roto Okna Dachowe PL w serwisie You Tube.

Podobne nowości

Okna do domu w stylu skandynawskim

Okna do domu w stylu skandynawskim

Myśląc o stylu skandynawskim, mamy przed oczami otwarte przestrzenie i niezwykły widok za oknem, którym możemy cieszyć się z wnętrza budynku. Dzięki ogromnym przeszkleniom...

Stolarka otworowa w walce z hałasem

Stolarka otworowa w walce z hałasem

Jednym z najważniejszych elementów, które wpływają na komfort mieszkania, jest dźwiękoszczelność. Hałas docierający z zewnątrz jest nie tylko kłopotliwy, ale w dłuższej...


Okna typu fix – stałe i szczelne rozwiązanie od Awilux

Okna typu fix – stałe i szczelne rozwiązanie od Awilux

Przyzwyczailiśmy się, że każde okno możemy otworzyć, przez każde możemy się wychylić i każde będzie wpuszczać do pomieszczenia świeże powietrze – nawet, jeśli tego...


Światło… i poddasze staje się piękne

Światło… i poddasze staje się piękne

Wnętrza skąpane w blasku naturalnego słońca to marzenie wielu osób. Dzięki korzystnemu ulokowaniu okien na poddaszu, stworzenie aranżacji nie tylko nowoczesnej, ale i wypełnionej...


Klasyczne rozwiązanie. Przegląd okien obrotowych na poddasze

Klasyczne rozwiązanie. Przegląd okien obrotowych na poddasze

Modelem tradycyjnym i najczęściej spotykanym na rynku są okna dachowe otwierane obrotowo. Posiadają one oś obrotu w ½ wysokości, a klamka montowana jest zwykle w dolnej lub górnej...


Najlepsze tematy!

Serwisy branżowe

Polecane porady


Zobacz więcej tematów o remontach