Jak wymienić krokwie dachowe?
Tematyka: Dachy, Krokwie, Konstrukcje

Dach jest bardzo ważnym elementem każdego budynku. Remont i wymiana krokwi to bardzo odpowiedzialne zadanie dla fachowców.

krokwie

Takie dachy są bardzo trwale. Jednak nie zależnie od tego jak bardzo dbamy o poszycie i konserwację elementów dachu przychodzi chwila, kiedy musimy dokonać wymiany krokwi, a więc elementów nośnych dachu. Niektórzy myślą, że wymiany takiej dokonają we własnym zakresie, jednak trzeba pamiętać, że zarówno położenie konstrukcji dachu jak i wymiana krokwi to czynności, które powinno się powierzyć specjalistom z tej dziedziny. Nie można bowiem powierzać swojego bezpieczeństwa w ręce osoby, która nie ma pojęcia jak rozmieścić krokwie na konstrukcji dachu, w końcu to właśnie one mają unieść poszycie dachowe nad naszymi głowami.

Podobnie jest w przypadku wymiany krokwi. To właśnie krokwie są głównymi elementami nośnymi naszego dachu. Nikt sobie nie wyobraża, że zabezpieczenie naszych głów zostanie naprawione przez osoby nie znające się na rzeczy, a więc fachowców. Więc wymiana krokwi powinna być wykonana przez odpowiednio wyszkolonych pracowników. Każdy inwestor powinien sobie zdawać sprawę, że nie tylko wyszkolony pracownik da mu poczucie bezpieczeństwa, ale na równi z jakością wykonania jakość użytego materiału ma przede wszystkim znaczenie dla bezpieczeństwa jakie ma zapewnić dach. Nie warto więc oszczędzać ani na jakości materiałów, ani na umiejętności robotników, którzy mają wymienić krokwie.

Sufity i Stropy

Jak budować kształtkami wieńcowymi?

Jak budować kształtkami wieńcowymi?

W czasach gdy dewiza „czas to pieniądz” staje się aktualna także na budowie, warto postawić na nowoczesne rozwiązania, które wyeliminują wystąpienie kosztownych przestojów. Gotowe kształtki wieńcowe pozwolą nam zaoszczędzić czas i pieniądze od samego początku budowy.


Wybieramy podwieszane płyty sufitowe z wełny mineralnej

Wybieramy podwieszane płyty sufitowe z wełny mineralnej

Niepalność, dźwiękochłonność i odporność na działanie wilgoci to najważniejsze właściwości sufitów podwieszanych wykonanych ze skalnej wełny mineralnej.


Jaki strop będzie odpowiedni dla mojego domu?

Jaki strop będzie odpowiedni dla mojego domu?

Wybór odpowiedniego stropu podczas budowy zaprocentuje w przyszłości wymiernymi zyskami. Dzięki dobrej decyzji możemy zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale też czas i energię. Przedstawiamy dzisiaj powody, dla których warto poświęcić chwilę na wybór stropu oraz prezentujemy krótki przegląd rozwiązań stropowych.


Jak wybrać strop energooszczędny?

Jak wybrać strop energooszczędny?

Domy energooszczędne stały się na przestrzeni ostatnich lat bardzo popularne. Jest to jednak trend, w którym możemy wskazać praktycznie same plusy. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów do budowy domu możemy zaoszczędzić zarówno własne pieniądze, jak i pomóc chronić środowisko.


Jaki strop wybrać: gęstożebrowy czy strunobetonowy?

Jaki strop wybrać: gęstożebrowy czy strunobetonowy?

Strop to jeden z najważniejszych elementów konstrukcji budynku. To od niego zależy stabilność budynku oraz równomierne rozprowadzenie obciążeń jakie mogą na niego działać.


Najlepsze tematy!

Serwisy branżowe

Polecane porady


Zobacz więcej tematów o remontach