Jak wyrównać różnice pomiędzy poziomami podłogi?
Tematyka: Atlas, Zaprawa klejowa do płytek, Nierówna podłoga, Wyrównanie poziomów podłogi, Atlas PROgres Mega Biały, Atlas Plus Mega, Atlas PROgres Mega, Samopoziomujący podkład podłogowy

Planuję wymianę podłogi w salonie i chciałbym, by wokół kominka wyłożona była płytkami, a na pozostałej powierzchni wykończona drewnem. Wybrany przeze mnie parkiet ma jednak większą grubość niż kafelki. Co zrobić żeby cała podłoga była na jednym poziomie?

Zastosowanie różnych rodzajów okładzin podłogowych Jak wyrównać poziom podłogi przy kominku Piękne wnętrze zasługuje na piękną podłogę

Zastosowanie różnych rodzajów okładzin podłogowych w jednym pomieszczeniu, bardzo często nastręcza trudności związanych z wyrównywaniem poziomów – różnica sięga niekiedy kilkunastu milimetrów. Parkiet i płytki powinny znajdować się na tym samym poziomie. Co zrobić, aby uniknąć powstania progu, który wygląda nieestetycznie, gromadzą się przy nim zabrudzenia i w dodatku łatwo się o niego potknąć?

W celu ujednolicenia poziomu podłogi należy podnieść ją w miejscu przeznaczonym do wyłożenia płytkami ceramicznymi. Najszybszym i najwygodniejszym sposobem jest zastosowanie zaprawy klejącej Atlas Plus Mega lub Atlas PROgres Mega, których warstwy mogą mieć grubość 4 – 20 mm, podczas gdy zwykłe kleje można stosować w warstwach do 5 lub 10 mm. W tym przypadku nie ma potrzeby stosowania żadnych dodatkowych produktów. Płytki układa się bezpośrednio na zaprawie klejowej, której parametry robocze zapewniają swobodne rozpływanie się pod powierzchnią płytki. Dzięki temu, przy prawidłowym wykonaniu, mamy możliwość uzyskania całkowitej powierzchni sklejenia (bez pustek powietrznych), co zapewnia długą trwałość okładziny.

Do płytek z gresu polerowanego oraz innych płytek o wysokiej nasiąkliwości (ceramiczne, kamienne itp.), które nie są odporne na przebarwienia w wyniku kontaktu z szarym cementem, zalecamy zastosowanie kleju Atlas PROgres Mega Biały, który również można nakładać w grubościach 4 – 20 mm.

W przypadku, gdy różnica poziomów do zniwelowania pomiędzy dwoma rodzajami okładzin podłogowych wynosi więcej niż 20 mm, zaleca się użycie samopoziomujących podkładów podłogowych. Należy jednak brać pod uwagę fakt, iż prace okładzinowe można rozpocząć średnio po upływie 1-4 tygodni, w zależności od rodzaju zastosowanego podkładu podłogowego, po uprzednim zagruntowaniu powierzchni.

Podłogi

Jaka fuga sprawdzi się przedpokoju?

Jaka fuga sprawdzi się przedpokoju?

Jakie właściwości posiada fuga epoksydowa, gdzie powinna być zastosowana oraz czy jest wodoodporna wyjaśnia Jacek Bik, ekspert Atlas.


Jakie deski zastosować przy wymianie podłogi?

Jakie deski zastosować przy wymianie podłogi?

Wyjątkowe właściwości drewna tekowego pozwolą ułożyć stylową podłogą w miejscach szczególnie narażonych na działanie wilgoci. Deski podłogowe można ułożyć bez problemu w łazience lub kuchni.


Jak wybrać gustowne panele podłogowe?

Jak wybrać gustowne panele podłogowe?

Kolekcja podłóg Fashion to połączenie najwyższej jakości wykonania i efektownego wzornictwa. To wysokie walory użytkowe oraz nowoczesny design.


Czym pokryć remontowaną podłogę z desek?

Czym pokryć remontowaną podłogę z desek?

Olej naturalny czy UV? A może powierzchnia woskowana? Decyzja o wyborze wykończenia, najmodniejszej w tym sezonie podłogi we wzorze pełnej deski, wcale nie jest prosta.


Jak przygotować taras do sezonu letniego?

Jak przygotować taras do sezonu letniego?

Ponieważ powierzchnia desek jest szczególnie narażona na niesprzyjające warunki atmosferyczne, duże znaczenie ma materiał, z którego jest wykonany.


Najlepsze tematy!

Serwisy branżowe

Polecane porady


Zobacz więcej tematów o remontach