Jak z małej toalety zrobić miejsce niezwykłe?
Tematyka: Toaleta, Aranżacja łazienki, Łazienka, WC, Aranżacja toalety, Wyposarzenie toalety, GEBERIT, Fototapeta, Podświetlane wnęki

To nie jest tak, że łazienkę trzeba wyłożyć od sufitu do podłogi płytkami, tylko dlatego, że to miejsce kojarzy się z brudem i wilgocią. To ma być miejsce przyjemne.

Aranżacja toalety - mozaika na ścianie Aranżacja toalety - podświetlana wnęka i dodatki Aranżacja toalety - fototapeta

Wręcz przeciwnie!!!

Dobrze zaprojektowana toaleta będzie częścią strefy dziennej, której się nie powstydzimy. Przede wszystkim zainwestujmy w ciekawe i reprezentacyjne sprzęty. Może to by np. wolnostojąca umywalka Alessi ONE.

Na zabudowie GEBERITu możemy położyć płytki, mozaikę, albo obudować panelami z lakierowanego MDFu. Nie dajmy się zwieść opinii, że do małego pomieszczenia można użyć tylko płytek o małych rozmiarach. Jedyny mały format dopuszczalny w tym przypadku to mozaika...

Co ze ścianą z umywalką? Nie wahajmy się użyć tu na całej powierzchni tafli lustra. Powiększy optycznie pomieszczenie i doda elegancji. Jeśli jednak mamy umywalkę wiszącą lub nablatową i boimy się, że na jej wysokości będą wiecznie widoczne krople, możemy lustro skrócić i do wysokości 15-20 cm nad umywalką położyć płytki.

Wydawałoby się, że to tyle, że pozostałe ściany wystarczy pomalować i koniec. Otóż nie. Wciąż czegoś tu brakuje. Na jednej ze ścian znakomicie sprawdzi się fototapeta (może być winylowa, będzie bardziej odporna na wilgoć) lub ściana malowana na ciemniejszy kolor. Nada temu pomieszczeniu charakteru i odwróci uwagę od niewielkich gabarytów pomieszczenia. Do niej, tak na dobrą sprawę, dobierzemy płytki i kolory ścian.

Nie zapominajmy też o dodatkach. Szczeliny świetlne w suficie, ciekawe lampy, ozdobne żyrandole, prosta i elegancka bateria, podświetlana wnęka w zabudowie GEBERITu będą dopełnieniem całości.

Urszula Rudzka
EJSMONT Architektura wnętrz
www.ejsmont.pl

Łazienka

Jak wykonać izolację kabiny prysznicowej?

Jak wykonać izolację kabiny prysznicowej?

Jego zalety znamy doskonale – relaksuje, pomaga uśmierzyć ból, niekiedy ma właściwości lecznicze. Znany jest też jako najbardziej ekonomiczna forma kąpieli, pozwalająca oszczędzić między 20 a 30% wody, którą zużylibyśmy w czasie kąpieli w wannie.


Jak przystosować łazienkę dla osób starszych lub niepełnosprawnych?

Jak przystosować łazienkę dla osób starszych lub niepełnosprawnych?

Osoby starsze lub niepełnosprawne nie muszą podczas codziennej toalety być zdane na pomoc innych. Specjalistyczne akcesoria oraz odpowiednio duża przestrzeń, pozwolą im bezpiecznie i w nieskrępowany sposób, a co najważniejsze - samodzielnie korzystać z łazienki.


Jak walczyć z wilgocią w łazience?

Jak walczyć z wilgocią w łazience?

Źle wykonane zabezpieczenia przeciwwilgociowe w łazience to idealne środowisko dla rozwoju grzybów oraz główna przyczyna odpadania glazury czy odklejania się terakoty.


Nowy blask łazienki czyli jak odnowić fugę?

Nowy blask łazienki czyli jak odnowić fugę?

Dobrze dobrana fuga ma za zadanie nie tylko dopełnić płytki. Może być ich niebanalną ozdobą. Kiedy więc po latach użytkowania fuga straci kolor lub pojawią się na niej szare plamy czy – co gorsza – czarny nalot, trzeba ją poddać renowacji.


Jak sprytnie połączyć wannę z prysznicem?

Jak sprytnie połączyć wannę z prysznicem?

Od dawna istnieje problem, czy lepiej instalować wannę, czy prysznic w łazience. Funkcjonuje obiegowa opinia, że kobiety preferują wannę, a mężczyźni prysznic. Oczywiście przy dostatecznej ilości miejsca w łazience, można zastosować oba rozwiązania. Można też wybrać trzecie „2w1” – prysznic z parawanem nawannowym.


Najlepsze tematy!

Serwisy branżowe

Polecane porady


Zobacz więcej tematów o remontach