Jak zabezpieczyć instalacje przed zamarznięciem?
Tematyka: Zamarzanie rur, Oblodzenie instalacji, Zabezpieczenie instalacji przed oblodzeniem, Zestawy oblodzeniowe, Kable grzewcze

Mroźne i długotrwałe zimy mogą być nie lada problemem dla domowej instalacji wodnej. Zamarzająca w rurach woda to nie tylko niewygoda, ale również niebezpieczeństwo ich rozszczelnienia.

Kable grzewcze Kable grzewcze do instalacji wodno-kanalizacyjnej

Rury instalacji wodnej są bardzo mocno narażone na działanie mrozu, szczególnie w przypadku nieogrzewanych piwnic lub domków letniskowych, które w okresie zimowym najczęściej są niezamieszkałe. Znajdująca się w nich woda zamarzając zwiększa swoją objętość mogąc prowadzić do powstawania pęknięć lub nieszczelności, co z kolei wiąże się z koniecznością kosztownego remontu. Najczęściej stosowanym w takich przypadkach rozwiązaniem jest spuszczenie wody z całej instalacji, co jest nie tylko niewygodne, ale również nie zawsze możliwe. Dlatego też firma Armacell wprowadziła do swojej oferty kable grzewcze, mające chronić najbardziej narażone fragmenty rur przed zamarzaniem płynącej w nich wody. W ten sposób nadchodzące mrozy przestaną być dla nas problemem.

Koniec z zamarzaniem

Zestaw oblodzeniowy w ofercie firmy Armacell, w skład którego wchodzi kabel grzewczy, czujnik temperatury z wyłącznikiem oraz przewód zasilający, pozwala doskonale zabezpieczyć przed zamarznięciem instalacje rurowe, kryzy, zawory, kanalizację itp. całkowicie eliminując zagrożenie wiążące się z nadejściem zimy. Wyposażony jest w standardową wtyczkę podłączaną do kontaktu, dzięki czemu jego montaż jest prosty i nie wymaga żadnych znaczących prac instalacyjnych. W strukturę przewodu wbudowano bimetaliczny włącznik pozwalający na uaktywnienie urządzenia w momencie, gdy temperatura otoczenia spadnie poniżej trzech stopni Celsjusza oraz automatycznie wyłącza je, gdy osiągnięty zostanie poziom 14 stopni. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy pamiętać o ręcznym włączaniu bądź wyłączaniu za każdym razem, gdy zachodzi taka konieczność, co znacznie ogranicza pobór energii elektrycznej przez urządzenie. Zresztą sam pobór energii elektrycznej jest niewielki – 17 W/mb sprawia, że dwumetrowy kabel zużywa jej tyle, co słaba żarówka, dzięki temu nawet długotrwałe włączenie nie będzie znacznie obciążać domowego budżetu. Firma Armacell oferuje kable grzewcze o różnych długościach, od 2 do aż 49 metrów, co pozwoli odpowiednio zabezpieczyć przed mrozem nawet rozległe i bardzo złożone instalacje wodne. Dodatkowo, kable te są również wyjątkowo proste w montażu, wystarczy bowiem przymocować je do rury przy pomocy aluminiowej taśmy samoprzylepnej, co zapewnia nie tylko stabilność, ale również sprzyja lepszemu rozkładowi temperatury na powierzchni rury i zapobiega nadmiernemu przegrzaniu. Oczywiście, by energia cieplna była spożytkowana zgodnie z przeznaczeniem, a nietracona na ogrzewanie powietrza wokoło rur, kable grzewcze należy dodatkowo zaizolować. Dzięki niewielkiej grubości przewodu wynoszącej zaledwie 6,5 mm bez problemu zmieści się on pod dowolną otuliną wykonaną z syntetycznego kauczuku Armaflex, jaka chcemy pokryć daną rurę. W ten sposób nasza izolacja będzie pracować optymalnie, bez względu na temperaturę na zewnątrz.

Jednak użyteczność kabli grzewczych, jakie oferuje firma Armacell nie ogranicza się jedynie do instalacji wodnej. Przewody te doskonale sprawdzą się również w przypadku zamarzających bram garażowych i wjazdowych, znacznie podnosząc komfort naszego życia w mroźne zimy.

Zbliżająca się wielkimi krokami zima oraz związane z nią mrozy, mogą dla wielu osób być źródłem obaw. Na szczęście, dzięki firmie Armacell oraz oferowanymi przez nią kablami grzewczymi możemy niewielkim nakładem środków oraz pracy zabezpieczyć domową instalację wodną tak, by nie straszne jej były nawet najcięższe mrozy. Pozwoli nam to zyskać pewność, że niska temperatura nie pozbawi nas wody w kranie, a stan rur po zimie, będzie tak samo dobry jak przed.

Kable grzewcze Armacell, cena w zależności od długości kabla od 243,60 do 866,30 zł netto

Dystrybutor: Armacell Poland Sp. z o.o. 55-300 Środa Śląska ul. Targowa 2 tel. 71 3175025 fax 71 3175115

www.armacell.com

Fot. Armacell

Roboty wodno-kanalizacyjne

Jak zadbać o instalację wodną zimą?

Jak zadbać o instalację wodną zimą?

Ujemna temperatura, śnieg oraz trzymający wiele dni mróz to idealny czas dla awarii wodno-kanalizacyjnych. Na uszkodzenia narażone są rury na zewnątrz budynku, rury w piwnicach, na strychach czy np. w garażu.


Najlepsze tematy!

Serwisy branżowe

Polecane porady


Zobacz więcej tematów o remontach