Jak zamaskować pęknięcia na ścianach?
Tematyka: Szczeliny i pęknięcia ścian, Maskowanie pęknięć, Uszczelnianie pęknięć na ścianach, Spoiny w ścianach

Zarysowania oraz pęknięcia na ścianach i sufitach nie zawsze wymagają gruntownego remontu. Zazwyczaj są to jedynie wady estetyczne, które w prosty sposób można zamaskować

Akryl uniwersalny

Zarysowania i pęknięcia powstają najczęściej w miejscu złączeń różnych materiałów budowlanych, które są poddawane naprężeniom w skutek działania sił fizycznych i różnic temperatur. Na rysy narażone są w szczególności ściany budynków położonych w pobliżu ruchliwych arterii komunikacyjnych, torów kolejowych, kopalni itp. Drobne szczeliny pojawiają się m.in. na łączeniu ścianek działowych, wokół ram okiennych czy przy wspornikach, balkonach i daszkach. Nieestetyczne ubytki można szybko i bez pomocy specjalisty uzupełnić przy użyciu masy akrylowej. W odróżnieniu od silikonu, po utwardzeniu, może ona być szlifowana i malowana, dzięki czemu pozwala uzyskać estetyczny efekt wykończenia.

Ściany jak nowe

Akryl uniwersalny Tytan Professional to wszechstronny uszczelniacz, który charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do większości materiałów budowlanych, np. beton, tynk, cegła, drewno czy płyta gipsowo-kartonowa. Jest odporny na działanie promieni UV i wahania temperatur, dlatego może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Końcowy efekt prac jest jednak uzależniony od poprawnego przygotowania podłoża. Przed nałożeniem spoiny powierzchnia ściany powinna być dokładnie oczyszczona z kurzu. Jeżeli jest ona przesuszona, można zwilżyć ją wodą, co zwiększy przyczepność uszczelniacza. Brzegi szczeliny należy okleić taśmą malarską, którą powinno się usunąć zaraz po zakończeniu obróbki. Pozwoli to uzyskać równą linię łączenia i uniknąć zabrudzenia jego okolic. Szczeliwo nakładamy za pomocą wyciskacza, bezpośrednio z kartusza. Po nałożeniu spoinę należy wygładzić palcem, szmatką lub gładką szpatułką zamoczoną w roztworze mydła. W przypadku prac na elementach zewnętrznych (np. balkon) należy zabezpieczyć miejsce spojenia przed działaniem wody na co najmniej 6 godzin. Po całkowitym utwardzeniu spoina nadaje się do szlifowania i malowania. Łączenie przenosi naprężenia, nie dopuszczając do ponownego powstawania rys i spękań.

Producent: Selena SA, www.selena.pl infolinia 0 801 350 500

Produkt: Akryl uniwersalny Tytan Professional, cena brutto: ok. 8 zł

Ściany

Jaki rodzaj ścian wybrać?

Jaki rodzaj ścian wybrać?

Jaki rodzaj ścian zapewni nam optymalną temperaturę w domu? Zapewne ilu fachowców, tyle opinii. Przyjrzyjmy się, jakie popularne rozwiązania służące wzniesieniu ciepłych murów możemy zastosować podczas budowy domu.


Jak montować płyty regipsowe?

Jak montować płyty regipsowe?

Płyta kartonowo gipsowa staje się coraz bardziej popularna. Obecnie najczęściej spotykanym sposobem wykończenia surowej ściany jest właśnie montaż regipsów?


Jak postawić lekkie ściany działowe?

Jak postawić lekkie ściany działowe?

Podstawową funkcją ścianek działowych jest wydzielenie powierzchni poszczególnych pomieszczeń w mieszkaniu. Atutem tego rodzaju ścian powinna więc być lekkość oraz łatwość adaptacji do różnych warunków, czyli prostota montażu.


Sprawdź - jaki styropian potrzebujesz

Sprawdź - jaki styropian potrzebujesz

Jest bardzo dużo rodzajów styropianu. Jaki wybrać, żeby spełniał swoją funkcję i żeby nie przepłacić?


Wygładzanie ścian i sufitu oraz wymiana fugi

Wygładzanie ścian i sufitu oraz wymiana fugi

Letnie słońce nie tylko korci do bliższych i dalszych wyjazdów. Czasem wydobywa w domu usterki i zaniedbania, których się jakoś nie zauważało. Stwarza dobrą okazję, by przy większym urlopie dokonać choć kilku drobnych napraw.


Najlepsze tematy!

Serwisy branżowe

Polecane porady


Zobacz więcej tematów o remontach