Trendy w projektowaniu elewacji nie zmieniają się tak szybko jak w przypadku wystroju wnętrz. Niemniej jednak dzięki nowoczesnym, zaawansowanym technologicznie okładzinom na tym rynku też pojawiły się nowe tendencje. Tynk jako materiał elewacyjny coraz częściej zaczyna być zastępowany przez inne produkty: kamień, cegłę, drewniane panele czy włóknocement. Szczególnie ten ostatni surowiec cieszy się szczególnie dużą popularnością. Sprawdziliśmy dlaczego.
Elementy aranżacyjne inspirowane naturą pomagają stworzyć prawdziwe domowe zacisze. Wnętrza wykończone naturalnymi surowcami urzekają klimatem, jednak mogą być kłopotliwe w utrzymaniu. Współczesny design stworzył rozwiązanie idealne - płytki ceramiczne imitujące drewno, kamień i beton, które łączą funkcjonalność z pięknym wyglądem.
Beże, szarości i rysunek kamienia to aranżacyjne „pewniaki”, które prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody. Warto urozmaicić je delikatnymi dekorami. Motyw portugalskiej mozaiki azulejo nałożony na kamienny rysunek to efektowny, a jednocześnie dyskretny akcent dekoracyjny, który pięknie komponuje się z płytkami bazowymi.
Sevilla jest jedną z propozycji kamieni elewacyjnych tworzących linię produktów Libet Fassade. Wyróżnia się piaskowo-szarą barwą i dekoracyjną fakturą. Wszędzie tam, gdzie się pojawia od razu staje się pierwszoplanowym elementem zdobniczym i motywem przewodnim całej aranżacji.
W zależności od tego, jaki rodzaj okładziny będzie układany (gres, kamień naturalny, mozaika, płytki wielkoformatowe) powinno się zastosować taki klej, który pozwoli osiągnąć najlepszy efekt.